Spawanie rurociągów

Spawanie rurociągów

Każda firma gwarantuje, że powierzone zlecenie wykonywane jest z indywidualnością, starannością oraz odpowiedzialnością. My realizujemy montaże, naprawę oraz modernizację wszystkich dostępnych na rynku średnic i grubości rurociągów technologicznych.

Spawamy w metodach:

  • 141,
  • 111,
  • 141/111,
  • 141/136,
  • 135/136,
  • 136.

Co oznaczają liczby w metodach spawania?

Co dokładnie znaczą te liczby? Wszystko co powinieneś wiedzieć postaramy się streścić Ci w tym artykule.

Zacznijmy od faktu, iż obecnie spawanie jest jednym z elementarnych sposobów łączenia ze sobą elementów wykonanych ze stali. W procesie spawania można łączyć elementy stalowe takie jak rury, płaskowniki, kątowniki, blachy i inne. Najczęściej stosowaną techniką spawalniczą jest TIG.

Wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że większość instalacji wykonanych jest ze stali, co umożliwia przy naprawach zastosowania techniki spawalniczej TIG.

Spawanie rurociągów

Spawanie rur stalowych TIG

Proces spawania rur stalowych metodą TIG, to nic innego jak zespolenie materiałów. Nadtapiając brzeg elementu za pomocą ciepłego łuku elektrycznego łączy się go z innym elementem. Ważne,aby przy spawaniu rurociągów tą metodą, uniknąć kontaktu elektrody ze stalą czarną. Może doprowadzić to do uwydatnienia rdzenia do powierzchni.

Nasi spawacze przed przystąpieniem do prac odpowiednio przygotowują rury oraz sprzęt. Po złączeniu materiałów zawsze czyszczą spoiny, aby zapobiec utlenianiu się elementów.

Ze względu na wysoką jakość powstałych zespoleń metoda TIG jest najpopularniejszą w spawaniu stalowych rurociągów. Gwarantuje wytrzymałe i trwałe spawy oraz czystość procesu zostawiając niewielką ilość żużlu. Podczas wybierania firmy do współpracy z zakresu spawalnictwa, sugerujemy kierować się konkretnymi wymogami i wybrać fachowców,którzy określają przebieg pracy, zachowają przy tym wszelkie normy bezpieczeństwa oraz trzymać się będą wytycznych zawartych w projekcie.

Takich specjalistów znajdziecie państwo w Blue Project. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *